مشخصات فایل(دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت ابراهیم علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل ورد)

دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت ابراهیم علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل ورد/کارگروه ولی خدا,کارگروه کتاب خدا,صالح عبداللهی‌نسب,محمدحسین شاه‌آبادی,حمید درویشی شاهکلائی,گروه مطالعاتی ذکری,مجموعه درس‌نامه‌های مربیان/50415492/swd
با ما همراه باشید با موضوع دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت ابراهیم علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل ورد

دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت ابراهیم علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل ورد


این جزوه ویژه مربیان آماده شده و برای تدریس در مساجد و مدارس مناسب است.


این درس‌نامه بر اساس آیات قرآن تنظیم شده است و برای تدریس در حلقه‌های صالحین و جلسات قرآن مورد استفاده قرار گرفته است.


سیره‌ عملی حضرت ابراهیم علیه‌السلام


درس‌‌نامۀ مربی


به سفارش: فرهنگ بهتر


تهیه و تنظیم: گروه مطالعاتی ذکری


تدوین: کارگروه ولی خدا؛ صالح عبدالهی‌نسب


ویراستار محتوایی و فنی مجموعه: حمید درویشی شاهکلائی


ناظر علمی: محمدحسین شاه‌آبادیقالب فایل متنی با پسوند ورد
21 صفحهسیره و عملکرد حضرت ابراهیم از دیدگاه قرآن ابعاد گوناگونی دارد. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، مبارزه پیگیر ایشان با شرک و بت‌پرستی است. از مجموع آیات قرآن استفاده می‌شود که حضرت، قیام در برابر طاغوت را با مناظره با آزر، ستاره‌پرستان، بت‌پرستان و حاکم مشرک زمان خود یعنی نمرود ظاهر کرد و البته این مبارزه هم از راه بیان استدلال و برهان منطقی بود و هم اقدام عملی و شکستن بت‌ها.


ایشان دعوت خود را از اطرافیان آغاز نمود و سپس به سراغ قومش رفت و برای نجات آن‌ها از جهل و نادانی و رها ساختنشان از بت‌های زمینی و سماوی از روش‌های مختلف تبلیغی بهره برد. نخست با انواع برهان‌ها و تلاش‌های مختلف راهنمایی و روشنگری کرد، ولی پس از آنکه راهنمایی‌های دلسوزانه‌ اثری نگذاشت، وارد مبارزۀ عملی شد و با استفاده از تدبیری روشنگرانه، همۀ بت‌ها را در هم شکست.


بدین سان بت‌پرستان برای انتقام، تصمیم به سوزاندن حضرت گرفتند؛ ولی او با اطمینان به پروردگار، این آتش را پذیرا شد. پس از سرد شدن آتش به فرمان خداوند، حقانیت حضرت بیش از پیش در جامعه ثابت شد.


اطمینان به خدا و تسلیم محض بودن در برابر او، در بخش‌های دیگر زندگی ایشان مانند هجرت، رها کردن همسر و فرزند در بیابان خشک و بی‌آب و علف و به‌ویژه قربانی کردن فرزند نیز، ظهور و بروز دارد.


در مجموع می‌توان گفت که شخصیت حضرت ابراهیم(ع) در قرآن، نماد توکل، توحید، تسلیم محض در برابر اوامر الهی، حلم و صبر و... است. دوران رسالت حضرت ابراهیم(ع) از دوران انبیای پیش تمایز دارد. مبارزات عملی و مقتدرانه در برابر طاغوتیان، همچنین مناظره و مبارزه با حاکم مشرک، گام‌های ویژۀ حضرت برای پیشبرد جریان تکاملی تمدن توحیدی به شمار می‌آید. سربلند شدن حضرت در سپری کردن انواع آزمایش‌های دشوار، باعث شد لطف ویژۀ الهی نصیب ایشان شود و به مقام والای امامت دست یابد.مطالب دیگر:
📚بررسی نسبت دین و لیبرالیسم📚اكسپرسيونيسم انتزاعي يا Action Painting📚مسجد آفاق📚بررسي تأثير درمان پريودنتال بر سطح سرمي C-reactive protein ، فيبرينوژن پلاسما و شمارش گلبولهاي سفيد📚تاریخ اسلام و رابطه آن با هنر و صنعت📚بررسی رابطه دینداری با میزان طلاق بین زنان📚ماتریالیسم📚گذري كوتاه بر تاريخ سياسي روم📚كنفرانس ملي قانونگذاران سياسي در مورد: تلفنهاي همراه و ايمني بزرگراهها روز به روز سازي در سال 2002📚قاجاریه📚فلسفه و مسیحیت📚فلسفه اشراق📚بررسي حقوق اسراي جنگي در اسناد بين المللي📚بررسي عيوب ناشي از روشهاي مختلف جوشكاري📚ابزارپزشکي-اپتيکي-دقيق-ساعت📚استخراج معادن📚انتشارو چاپ و تكتير📚بازیافت ضایعات فلزی و پلاستیکی📚پوشاك و عمل آوري پوست📚بررسي رابطه نحوه اوقات فراغت و جمعيت📚چوب و محصولات چوبي📚رادیو تلویزیون و وسایل ارتباطی الکترونیکی📚فرقه اسماعیلیه📚فتح مکه📚عمليات در عراق: درسهايي برآينده